Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

603-177-750
pn-czw. 8:00-20:00 pt. 8:00-18:00
41-712 Ruda Śląska

Zabiegi

Kriochirurgia

Kriochirurgia jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie. Niska temperatura blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, głównie zmienionej chorobowo, od tkanki zdrowej, bez krwawień. Kriochirurgia jest skuteczną metodą, od lat wykorzystywaną w licznych chorobach, ma zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Zabieg ten może być stosowany do leczenia różnego rodzaju zmian, zarówno o charakterze łagodnym jak i nowotworowym.

Korzyści z kriochirurgii wynikają przede wszystkim z tego, że jest metodą skuteczną. Metoda ta nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Zabieg wymrażania może być wykonany u pacjentów w każdym wieku. Bardzo istotną dla pacjentów zaletą jest również to, że generalnie zabieg nie wymaga znieczulenia, jest na ogół bezbolesny, a odczucia w czasie jego trwania sprowadzają się do lekkiego pieczenia i swędzenia. Zabieg jest krótki. Bezpośrednio po zabiegu, w fazie rozmrażania może pojawić się nieznaczny ból, który szybko ustępuje.

RF (wewnątrznaczyniowe zamknięcie naczynia żylnego przy pomocy fali radiowej)

Procedura termiczna RF wykorzystuje segmentacyjną ablację w zakresie częstotliwości radiowej celem równomiernego termicznego zamknięcia żyły  na długości 3 lub 7 cm w 20 sekundowych interwałach). Po zamknięciu niewydolnej żyły krew jest przekierowana do najbliższego zdrowego naczynia.

Cewnik emitujący temperaturę 120 ˚C cechuje się precyzją działania termicznego na długości 7cm w 20 sekundowych interwałach. Temperatura generowana przez cewnik powoduje obkurczenie się i zapadnięcie się żyły, czego efektem jest eliminacja chorej żyły. Ta małoinwazyjna metoda leczenia eliminuje potrzebę chirurgicznego nacinania pachwiny oraz użycia znieczulenia ogólnego. Zabieg może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych. Czas trwania zabiegu to między 30 a 60 minut, zaś po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności.

JAK TO DZIAŁA?

Generator używa energii fal radiowych celem wygenerowania temperatury 120ºC na elemencie grzewczym cewnika. Ściany leczonej żyły powinny być przybliżone do cewnika za pomocą kompresji (znieczulenie tumescencyjne plus kompresja głowicą). Temperatura niszczy śródbłonek żyły powodując kontrakcję włókien kolagenowych oraz zwłóknienie zamykające naczynie żylne.

SKLEROTERAPIA

Metoda polega na iniekcyjnym podaniu środka chemicznego do światła naczynia; jej celem jest uszkodzenie ściany żyły, wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, a w konsekwencji włóknienie i zarośnięcie naczynia. Zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych kończyn dolnych należy do najczęściej wykonywanych procedur flebologicznych. Na terapeutyczny i estetyczny efekt zabiegu w dużym stopniu wpływa skomplikowana anatomia układu żylnego, ale dzięki ultrasonografii dopplerowskiej można dokładnie określić przebieg naczynia i wiele innych parametrów (jego głębokość, średnicę, obecność lub nieobecność zaburzeń przepływu).

Drobne zabiegi chirurgiczne

W naszej poradni usuwamy kaszaki, tłuszczaki, znamiona barwnikowe, jak również wrastające paznokcie.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest preparatem krwiopochodnym pochodzącym bezpośrednio od pacjenta i zawierającym skoncentrowane płytki krwi, które są zawieszone w niewielkiej objętości osocza. PRP ma szerokie zastosowanie w ortopedii. Pozwala pobudzić regenerację uszkodzonych tkanek (ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki, kości). Wykorzystywane jest w leczeniu uszkodzeń narządu ruchu, a także w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Skip to content